Autorkurss FIZIKAS IZGLĪTĪBAS ORGANIZĀCIJA 2012-2013

Ilggadīgi strādājot fizikas skolotāju sākotnējās un tālākizglītības jomā, viens no maniem studiju kursiem ir veltīts fizikas izglītības sistēmiskās organizācijas un īstenošanas apzināšanai. Dotais kurss FIZIKAS IZGLĪTĪBAS ORGANIZĀCIJA (Fizi4023) šodien faktiski ir manu kursu  “Domāšanas sistemoloģija” (SDSK1034) un “Izglītības sistemoloģija” (Peda6091) atbilstoša  konkretizācija fizikas izglītības jomā.  Visus šos kursus vieno to autora konsekventi  īstenotā filozofiski pshiholoģiskā metodoloģija, īpaši akcentējot domāšanas sistēmiskuma studijas. Proti,  sistēmu teorijas kā domāšanas sistēmiskuma  teorijas  izzināšanu un   izmantošanu mūsu dzīves praksē.

Esiet sveicināti, cien. bloga apmeklētāji jauno 2012/2013. skolas gadu uzsākot! Sākas arī studiju kursa FIO īstenošana un šeit pieejamo materiālu izmantošana studentu patstāvīgajā darbā. Attiecīgie materiāli tiek atbilstoši pilnveidoti, taču pamatā tie ir jau aizvadītajos gados sekmīgi izmantotie materiāli. Jauni materiāli tiek pievienoti tikai tad, ja līdzšinējos materiālos tiek izdarītas būtiskas izmaiņas. Veiksmīgu visiem interesentiem jauno studiju gadu!

Turpinājumā Jums ir pieejami  2011-2012. studiju gada rudens semestrī īstenotā kursa FIZIKAS IZGLĪTĪBAS ORGANIZĀCIJA materiāli. Kā parasti, izvēlēti ieteicamie citu autoru materiāli ir raksturoti bloga atbilstošajās  lapās (pages).

PRIEKŠVĀRDS  (kursa un studiju procesa vispārīgs raksturojums)          Lekcijas vizuālais materiāls  FIO-priekšvārds 11-12   ,     lekcijas audio ieraksts    1_FIO_10.09.11

IEVADS (pamatjēdzienu “fizika”, “izglītība”, fizikas izglītība” skaidrojums)                          Vizuālie materiāli                                                       FIO-ievads I_17.09.11FIO-ievads II_17.09.11,    FIO_ievads III_24.09.11,         Audio ieraksti    2_FIO_17.09.03     3_FIO_24.09.11               Video ieraksts:  Kas tā tāda fizika?                Video ieraksts: Kas tā tāda izglītība?

2. DAĻA  Sistēmu teorija   ( domāšanas sistēmiskuma vispārīgs raksturojums)    Vizuālais materiāls  DS_2.daļa_ST 11-12                       Audio ieraksts    9_FIO_5.11.11

3. DAĻA  Fizikas izglītības mūsdienu inovācijas ( problēmas, to risinājumi)           Vizuālais materiāls   DS_PĒTNIECĪBA 7.11.11              A.Broks_Raksts SK_Nr.2_80_2010             VFPI-VeF_PRIEKŠVĀRDS 2011               Projekta VFPI-VeF materiāli           D.Namsone_DZskolā atb.laikam_2010                       Audio ieraksti      10_FIO_12.11.11                  11_FIO_26.11.11

NOBEIGUMS         Vizuālais materiāls   A.Broks_IOSTE symp.report_2.12.11                                              Audio ieraksts       A.Broks_IOSTE symp.report_2.12.11

PĒCVĀRDS            OECD pētījums 6.12.10

Kursa lekciju nodarbību audio ierakstu satura rādītājs:             FIO_nod.satura rādītājs_11-12

2010/2011.studiju gada pavasara semestrī LU Fizikas un matemātikas fakultātē tika īstenots  neformāls studiju kurss  “FIZIKAS  IZGLĪTĪBAS  SISTEMOLOĢIJA (FIS)”.  Šis studiju kurss atbilstoši konkretizē vispārīgās atziņas, kas tiek studētas LU studiju kursos “DOMĀŠANAS SISTEMOLOĢIJA (DS)”  [SDSK1034] un “IZGLĪTĪBAS SISTEMOLOĢIJA (IS)” [Peda6091), saistot tās ar fizikas izglītību.

Šajā bloga sadaļā piedāvātā  materiālu kopa”Fizikas izglītības sistemoloģija (FIS)”  atrodas ciešā saistībā ar LU studiju kursu “FIZIKAS IZGLĪTĪBAS ORGANIZĀCIJA (FIO)”  [Fizi4023], kurā faktiski tiek studēta fizikas izglītības sistēmiskā organizācija. Proti, abus radniecīgos studiju kursus FIS un FIO vieno  sistēmiskās domāšanas jeb sistēmu teorijas lietojums fizikas izglītības organizācijā un īstenošanā.  Bloga daļas (category) FIZIKAS IZGLĪTĪBA sadaļā “Fizikas izglītības sistemoloģija – FIS” (post) pašlaik ievietoti 2011.gada pavasara semestrī  īstenotā FIS kursa izvēlēti materiāli.  2011/2012. gada rudens semestrī īstenotajam FIO kursam veltītie materiāli pieejami šīs pašas daļas sadaļā  “Autorkurss FIZIKAS IZGLĪTĪBAS ORGANIZĀCIJA – FIO”.

PRIEKŠVĀRDS    FIS_Priekšvārds 8.02.11

********************************************************************************************************************

SEMINĀRI par fizikas izglītību LU FMF studentiem

Nu jau daudzus gadus LU Fizikas un matemātikas fakultātē  studiju 1.semestrī  tiek organizēti semināri fizikas bakalaura studiju programmas studentiem, kuros viņus iepazīstina ar dažādiem aktuālām fizikas problēmām. Viena no tradicionālajām semināru tēmām ir saistīta ar fizikas izglītības attīstību, akcentējot augstvērtīgu  fizikas skolotāju sagatavošanas aktuālās problēmas un  iespējas fizikas skolotāja kvalifikācijas ieguvei pēc fizikas bakalaura vai maģistra  akadēmiskā grāda iegūšanas.   Šeit Jums ir pieejami bloga autora materiāli šīs tēmas apspriešanai.

2013/2014. studiju gada seminārs 25.11.13 : viz.mat. Fiz.bak.sem.25.11.13 (10 lpp.) un audio ieraksts

2012/2013. studiju gada seminārs 2012.gada 26.novembrī:   viz.materiāls    Fiz.bak.sem.26.11.12      audio ieraksts   Fiz.bak.sem.26.11.12