LatSTE 2009 Smiltenē

Pagājušajā nedēļā (29. un 30. oktobrī) es piedalījos skolotāju konferencē LatSTE 2009, kura norisinājās Smiltenē. Smiltenē es biju pirmo reizi, un jāatzīst, ka man radās ļoti pozitīvs iespaids par šo pilsētu. Pilsētas atroadas skaistā vietā, ir sakārtota, Smiltenes ģimnāzija arī ir atjaunota.

Šajā konferencē es vadīju praktisku nodarbību “E-izglītības vides moodle iespējas“.

Runājot par pašu konferenci, jāsaka, ka tā bija labi organizēta. Bija pieejams internets, kas kopumā darbojās labi. Konferencē bija jūtama spēcīga Microsoft klātbūtne, es pieņemu, ka tas tā ir katru gadu. Tomēr es biju ļoti patīkami pārsteigts, redzot arī būtisku atklātā pirmkoda programmatūras klātesamību. Piemēram, vairāki prezentētāji izmantoja Ubuntu linux operētājsistēmu, tika runāts par šo tehnoloģiju izmantošanas iespējām skolā. Šāda atklātā pirmkoda tehnoloģiju klātesamība esot bijusi pirmo gadu.