Archive for March, 2010
You are currently browsing the Latvijas Universitātes muzejs blog archives for March, 2010.
You are currently browsing the Latvijas Universitātes muzejs blog archives for March, 2010.
Latvijas Universitātes Studentu serviss, veidojot pasākumu vidusskolēniem “Studenta kurpēs”, šogad sadarbojas arī ar LU Vēstures muzeju. Ikvienam interesentam pasākuma norises ietvaros (22.-26. marts) katru dienu no plkst. 15.00 līdz 17.00 ir iespēja aplūkot studentu karceri bez iepriekšējas pieteikšanās.
Divu dienu pieredze ļauj izdarīt pāris secinājumus. Mutiskā aptauja liecina, ka pašreiz līderi karcera apmeklēšanā ir Juridiskās fakultātes studenti (starp citu, ar ļoti labām zināšanām vēsturē), lielu aktivitāti izrāda arī Datorikas fakultātes studenti, kuri nāk paši un ved draugus līdzi. Un, kā tas reizēm dzīvē mēdz notikt, atliek tikai gadīties īstajā laikā īstajā vietā, lai rezultātā iekļūtu šajā blogā. Īstais laiks bija brīdis, kad muzeja fotogrāfe Sarmīte veica atsevišķu karcera uzrakstu fotografēšanu zinātniskas izpētes vajadzībām; īstā vieta – karceris, kurā tobrīd ienāca meitenes Elīna un Ilona, kā arī vairāki topošie juristi. Attēli tiek parādīti kā dzīvs pierādījums tam, ka nekas netiek izdomāts – topošie un esošie studenti nebīstas uzkāpt arī līdz Universitātes 5. stāvam.
♥ af
Atrasta unikāla Universitātes radio NABA zvēru senču fotogrāfija, kas uzņemta 1981. gadā, Latvijas Universitātes (tolaik – Latvijas Valsts universitātes) organizētā pasākumā. Šis attēls sniedz būtisku papildinājumu radio NABA vēstures izpētē.
♥ af
Kaut arī saule un putni iepriekšējo dienu laikā arvien uzstājīgāk liek manīt par pavasara tuvošanos, muzejā ir sākušies teju vai īsti Ziemassvētki – cilvēki zvana, raksta un piedāvā unikālus, ar Universitātes vēsturi saistītus materiālus, vēlēdamies tos uzdāvināt muzejam, par ko neizsakāms prieks! Sakarā ar to šajā blogā tiek uzsākta jauna rakstu sērija “Dāvanas”.
Pateicoties LU Ārlietu departamenta direktorei Alīnai Gržibovskai, muzeja krājumā nu atrodas oriģinālā Universitātes padomju laika logotipa klišeja, pēc kuras savā laikā tika gatavotas Latvijas Valsts universitātes veidlapas un citi dokumenti. “Iedomājos, kas tas varētu muzeju interesēt”, sacīja Gržibovskas kundze, kura atrada klišeju kāda seifa tālākajā stūrī.
Pievienoju attēlu ar minēto logotipu.
♥ af