Saruna raidījumā Viss notiek

Par Blumbertu, Stikla pērlīšu spēli un izglītību

Intervija notiek Rīgas Galerija telpās, kur tika izstādīta mākslinieka Ilmāra Blumberga izstāde „Stikla pērlīšu spēles”.

Vai piekrītat Heses (Knehta) „Stikla pērlīšu spēlē” pret augstskolām izteiktajai kritikai, ka „… to vienīgais uzdevums ir iespējami īsā laikā un iespējams pamatīgi sagatavot studentu algotai profesijai un iznīdēt viņā pēdējo brīvības un universialitātes atskārtumu.”?

Patiesībā, tas ir loti sarežģīts jautājums. Jo, man liekas, nav tāda jēdziena “mūsdienu universitāte”. Augstskolas un universitātes pasaulē ir ļoti dažādas un ir, protams, daudz piemēru, kur droši vien taisnība tam, ko saka Hese. Pie tam tas attiecas arī uz augstkolām, kuras mēs ikdienā uzskatām par zināmā mērā elitārām augstskolām.

Pilns teksts ir atrodams šeit